Nalezené produkty
Search - SP Page Builder
Search - Kategorie
Search - Kontakty
Search - Obsah
Search - Kanály
Search - Štítky
 x 

Sedla

 

Polštář sedla

Je vyroben z pravé kůže a vyplněn pravou, mykanou ovčí vlnou, lze tedy upravovat a to doplněním i odebráním vlny, aby konečný efekt dosahoval požadovaného výsledku.

 

Technologie výroby

K tomuto poznatku nás zavádí pečlivé sledování, vyhodnocování vývoje a používání materiálů nejrůznějších výrobců sedel v celém světě. V období naší více než dvacetileté praxe, se do našich rukou dostalo mnoho sedel vyrobených různými technologiemi, při použití nejrůznějších materiálů. Díky tomu jsme mohli učinit spoustu poznatků, například co a jak se po určité době používání zachová. Některá sedla vyrobena tradičními technologiemi (poctivou řemeslnou výrobou), která se k nám dostala, byla přitom vyrobena ještě dávno před zahájením naší sedlářské praxe. Ani my se však nebráníme novým trendům a strojovému zpracování, které urychlí výrobní proces.

Tento fakt nás utvrzuje ve filozofii, že staré, dobré a osvědčené technologie zaručují tu nejvyšší známku kvality, kterou se snažíme udržet a to i s řemeslností v Čechách. Vždyť zeptejme se otevřeně, kdo nám opraví poškozené sedlo, když všichni zavedeme levnější výroby z různých prefabrikátů (výlisků), které jsou určeny pro jeden model sedla? Navíc převážná většina modelových řad se vyrábí pouze omezenou dobu a pak ji vystřídá další „trhák“, většinou vyrobený pod záštitou nějakého nového šampióna.

 

Použité kostry a měření

Pro stavbu sedel používáme výhradně dřevěné kostry vyráběné technologií s lety prověřenou kvalitou, dlouhodobou funkčností a spolehlivostí. Tento fakt nám potvrzuje naše vlastní zkušenost, ale i zkušenosti mnoha jiných a velmi zkušených firem, které na dřevěné kostry staví své nejluxusnější a nejúspěšnější modely sedel. Tyto kostry jsou pro svoji správnou funkčnost zpevněny různými typy kování, které napomáhají dřevu dlouhodobě držet svůj tvar a zajistit správnou funkčnost. Při výrobě kování klademe důraz na části přední rozsochy, která musí po okování zůstat v požadované velikosti po celou dobu užívání sedla a v případě nutnosti nám umožní přeformování přední rozsochy. Po dlouhodobém vývoji jsme tuto problematiku, na rozdíl od některých výrobců, kteří se tímto vůbec nezabývají, zvládli a umíme již několik let velikosti předních rozsoch rozšiřovat či zmenšovat naprosto bezpečně dle potřeby až o dvě velikosti. Můžeme také konstatovat, že v minulosti tuto možnost již mnoho zákazníků využilo a to při přeformování hřbetu svého koně.

Touto možností jsme ušetřili zákazníkům prodej jejich vysezeného, oblíbeného sedla a také koupi sedla v jiné velikosti, která by koni vyhovovala. Zkušenosti však ukázaly, že správná velikost přední rozsochy ještě neznamená, že našemu koni vyhovují všechny modely sedel. Každý kůň má různé fyzické a duševní vlastnosti, jako například jinou anatomii zad vycházející z různých vlivů (např. věk koně), podmínky pro udržování, narůstání čí ubývání svalové hmoty a nebo pod jakým sedlem a jezdcem byl kůň zvyklý chodit…

 

Pasování sedla na míru

Pro výrobu našeho sedla na míru je potřeba koně změřit-napasovat sedlo. Pasování sedel značky Jan Hauzr provádíme nejen kolem Prahy, ale i ve vzdálenějších oblastech a nyní i v zahraničí, za cenu 1000 Kč za každou započatou hodinu konzultace/měření. Doprava se řeší po dohodě s osobou, která vás navštíví.  Pokud se domluví více zájemců v jednom místě, je samozřejmě možné tuto částku mezi ně rozpočítat. Pasování provádí profesionál ve svém oboru. Náš odborník přijede do vaší stáje cca. se 60 sedly, naměří koně speciálními měrkami, z nichž každá má jinou platformu a sdělí Vám jakou velikost a jaké sedlo Váš kůň může a nemůže mít. Následuje dohoda s majitelem či jezdcem , co od sedla očekáváte a jaké odvětví jezdectví preferujete dále se přihlíží i k tělesným proporcím jezdce a finančním možnostem majitele. Je možné , že si vyberete ze sedel, která má náš specialista k dispozici na místě. Ve většině případů se sedlo musí vyrobit dle naměřených hodnot na zakázku.  V poslední době se čas od času stává, že si nás zájemce o sedlo zavolá a po zralé úvaze nejsme schopni  sedlo napasovat, protože koník má zdravotní problémy, které je potřeba nejdříve odstranit / bolavá záda, špatně udržovaná či rostlá kopyta atd./, v těchto případech se musí výroba sedla odložit na příznivější období. Nejsme z těch, kteří za každou cenu musí sedlo prodat. Velmi nám záleží na spokojenosti obou zúčastněných bytostí a to dlouhodobě.

PRO ZMĚŘENÍ A PASOVÁNÍ SEDEL NA MÍRU KONTAKTUJTE OBCHOD. POKUD BUDETE KONTAKTOVAT SPECIALISTU, PROSÍME BUĎTE SHOVÍVAVÍ A TRPĚLIVÍ. POKUD JE U KONĚ A NEBO ŘÍDÍ AUTO, NEBERE TELEFON, VĚNUJE SE ČINNOSTI. NENECHÁVEJTE NÁKUP SEDLA NA POSLEDNÍ CHVÍLI! POKUD HO NEMÁME SKLADEM TRVÁ TO CCA. 3 TÝDNY AŽ MĚSÍC, NEŽ SEDLO VYROBÍME, SPECIÁLNÍ EDICE I VÍCE.

POKUD SE VÁM ZDÁ, ŽE VÁS DLOUHO NIKDO NEKONTAKTUJE OBRAŤTE SE NA OBCHOD! NĚKDY SE CHYBIČKA VLOUDÍ A MÁME TOHO OBČAS VELMI MNOHO NA PRÁCI A NEBYLO TO ÚMYSLNÉ, JISTĚ SE POLEPŠÍME A PODÁME DALŠÍ INFORMACI.

VŠE POTŘEBUJE SVŮJ ČAS A ENERGII.

 

NÁHLED SEDEL ZDE

Sedlářství - naše výroba

Otevírací doba
kamenné prodejny

  • Po - Pá
    9:00 - 11:30
    12:00 - 18:00
  • So 9:00 - 12:00 

 

Kontakt